KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13856189
nr 1385 6189
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, "Mexico". Signerad. Olja på pannå, 11x19cm, yttermått inklusive ram: 33x42cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:42:32
18/3 21:05:55
300 kr
19/3 18:25:39
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman